Slovinsko 19. 8. – 24. 8. 2018 (určeno pro 15+)

Slovinsko 19. 8. – 24. 8. 2018 (určeno pro 15+)

Drazí kamarádi, přátelé oddílu, vážení rodiče,
V loňském roce se náš oddíl vydal po dlouhé době opět do vyšších hor, do Roháčů. Akce měla velmi dobrý ohlas, a tak jsme si řekli, že v takovýchto akcích budeme chtít pokračovat i nadále. Bohužel na zahraniční výpravy nedostáváme žádné dotace, přesto chceme tyto výpravy nabídnout většině. Finančně nám to tedy vychází tak, že ob rok budeme moci takovéto výpravy pořádat pro všechny (dotovat). Letos jsme se dostali ale do mezidobí, a jelikož nám přijde škoda nic nepodniknout, tak jsme se rozhodli pro těžší variantu hor.
Na letošek jsme tedy vymysleli náročnější výpravu do Kamnišských Alp. Jedná se o nádherné hory podobné Julkám, jsou od sebe, co by kamenem dohodil, ale oproti Triglavu je zde podstatně méně lidí, nemusíte se strkat na ferratách a nikde nejsou davy. Výprava bude určena pouze těm, co mají dobrou fyzičku, netrpí závratěmi a budou schopní jít přechod hor „na těžko“, tedy s batohem. Z tohoto důvodu bude sice udělán pořadník přihlášených (včas oznámíme a vyvěsíme na stránky), přesto hlavní slovo v účastnících bude mít Kýbl.
Na akci pojedou dvě auta, tedy maximálně 10 lidí včetně Orbita a Kýbla coby řidičů a zodpovědných vedoucích. První a poslední noc budeme spát ve stanech poblíž nástupního / sestupního bodu. Ostatní noci budeme spát na malých horských chatách (nejmenší má kapacitu 40 lidí, místa se nedají zamluvit). Mezi chatami budeme absolvovat středně náročné trasy s batohy, kde budeme mít vše podstatné na celou dobu (do batohu každý dostane část jídla a 1,5l na vaření pro oddíl).
V ceně výpravy bude zahrnuta cesta, poplatek za vstup do parku, nocležné na chalupách včetně místních tax, půjčovné ferratového setu, helmy, jídla a cestovního pojištění do 3 000 m.n.m. Jediné, co v ceně není zahrnuto, je pití. Každý vypije různé množství vody a nejsme schopni pokrýt celou akci z vlastních zásob. Po cestě je možné, že natrefíme na prameny, ale určitě bychom na to nespoléhali. Na chalupy, kde budeme spát, se provádí zásobování pomocí vrtulníku. Cena 1,5l vody momentálně stojí 4,4 Eura. Celková cena výpravy je 5 200 Kč.


Ilustrační foto

Kýbl

2 thoughts on “Slovinsko 19. 8. – 24. 8. 2018 (určeno pro 15+)

  1. Ahoj, držím palce ať vyjedete v hojném počtu. Letos to s Vámi bohužel neabsolvuju.
    Mějte se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.